tr

Fairs World
The world of fairs for hairdressers is all in fairsworld.

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Fairs World


Fairs World : Katılmak veya dünya çapında Fuar ziyaret etmek isteyen tüm profesyoneller için. Tüm ürünler sergilenecek için ne kadar ne kadar sergi alanı, personel, yatırım şirketinde bir kulübesi var sergiler dünyanın dört bir yanından alınan bağlantılarını yönetmek nasıl. Fuarlar saç kozmetik dünyasında nereye refah sektör çıkmadan moda ve güzellik son Trendler denize indirmek yeni ürünler, en iyi uzmanları ve uzman göstermek göstermek ve yılda 365 gün iş yapmak için harika bir yer vardır. Genel dünya alın kısmında ana olaylarda ù 700 katılımcı, ulusal ve uluslararası markaların ürünleri, Makaleler ve salonların ve estetik hizmetleri de dahil olmak üzere için pi. Ek olarak ticari fuarlara dünyanın dört bir yanından bol girişimciler için konferanslar ve seminerler bir dizi sunuyoruz. Fuarlar sonra Kuaför, makyaj sanatçılarının, güzellik uzmanları ve güzellik uzmanları buluşma noktası, ürün ve hizmet güzellik, moda saç trendleri (renkler, kesimler, saç) ve makyaj, yılda 365 gün iş yaptığınız mükemmellik için dünyadaki tek yer vitrin için doğru Windows girişimciler vardır.

Encyclopaedic hair website

Fairs World capelli Fairs World acconciature Fairs World estetica Fairs World moda-capelli Fairs World salute Fairs World parrucchieri

Fairs World - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Fairs World, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Fairs World, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Fairs World, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Fairs World, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

19 Sep 18
 

Collection: From Rome with Love
Ph: Escalante Photographer
Make-up: Iris Guevara

hair-collections

19 Sep 18

 

Hair: Toni&Guy
Collection: Claire Tagg

hair-collections

19 Sep 18

summere-soiree

Carmelo Zammitto coordinated the Summer Soirée 2018 Show.
The guests enjoyed a Signature Aperitif by Martini &  Rossi and
an exotic car showcase by Maserati and Vespa.

18 Sep 18

Roberto Perozzi

 

Collection: Sequins
Ph: Takashi Imai
Make-up: Tomoya and Tae

hair-collections

18 Sep 18

Taka Naka

 

Hair: Toni&Guy
Collection: Taka Naka

hair-collectionsEnter in Fairs World