tr

Fairs World
The world of fairs for hairdressers is all in fairsworld.

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Fairs World


Fairs World : Katılmak veya dünya çapında Fuar ziyaret etmek isteyen tüm profesyoneller için. Tüm ürünler sergilenecek için ne kadar ne kadar sergi alanı, personel, yatırım şirketinde bir kulübesi var sergiler dünyanın dört bir yanından alınan bağlantılarını yönetmek nasıl. Fuarlar saç kozmetik dünyasında nereye refah sektör çıkmadan moda ve güzellik son Trendler denize indirmek yeni ürünler, en iyi uzmanları ve uzman göstermek göstermek ve yılda 365 gün iş yapmak için harika bir yer vardır. Genel dünya alın kısmında ana olaylarda ù 700 katılımcı, ulusal ve uluslararası markaların ürünleri, Makaleler ve salonların ve estetik hizmetleri de dahil olmak üzere için pi. Ek olarak ticari fuarlara dünyanın dört bir yanından bol girişimciler için konferanslar ve seminerler bir dizi sunuyoruz. Fuarlar sonra Kuaför, makyaj sanatçılarının, güzellik uzmanları ve güzellik uzmanları buluşma noktası, ürün ve hizmet güzellik, moda saç trendleri (renkler, kesimler, saç) ve makyaj, yılda 365 gün iş yaptığınız mükemmellik için dünyadaki tek yer vitrin için doğru Windows girişimciler vardır.

Encyclopaedic hair website

Fairs World capelli Fairs World acconciature Fairs World estetica Fairs World moda-capelli Fairs World salute Fairs World parrucchieri

Fairs World - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Fairs World, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Fairs World, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Fairs World, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Fairs World, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

17 Jul 19
Antonio Calvo

The Phoenix, a bird that rises from its ashes is the inspiration for this collection. Like this mythical bird, after long periods of intense creation, it is necessary to resurface and create collections just for the mere enjoyment of making them.

Collection: Phoenix
Ph: Danny Goiry
Make-up: Maria Freire
Stylist: Conchi Silvent
Hair Assistant: Justo Seoane

hair-collections

17 Jul 19
Jacks of London Art Crew

Collection: American Boy
Ph: Barry Makariou
Stylist: Riccardo Chiudioni

hair-collections

16 Jul 19
Rainbow Room International

Collection: Power To The Youth
Ph: Aleksandra Modrzejeska
Make-up: Allana McTrusy
Stylist: Rebecca Donaldson

hair-collections

16 Jul 19
Brett MacDonald and John Ross Slane

The hairstylists with their collection, PURItY, have produced a collection of images that are pure in shape, serene in form and fragile in beauty. The global colour palate provides strength to the purity of shape.

Collection: PURItY
Ph: Amy Leonard
Make-up: Elizabeth Hsich
Stylist: Amy Leonard

hair-collections

15 Jul 19

Ingrandisci, guarda e scopri
la Classifica dei
TOP 100 HAIRSTYLISTS,
i Migliori Parrucchieri d'Italia
!

top hairstylists


NORD
STILEcapelli


CENTRO - SUD
STILEcapelliEnter in Fairs World